kontakt    mapa strony  
    polski   english

Warsztaty dla technologów przemysłowych

W dniu 5.12.2014 roku w Laboratorium Naukowym Tomografii Procesowej im. Prof. T. Dyakowskiego w Instytucie Informatyki Stosowanej odbyła się demonstracja nowego systemu informatycznego dedykowanego dla potrzeb diagnostyki i sterowania procesów przepływów dwufazowych.
Spotkanie naukowców z Politechniki Łódzkiej z przedstawicielami różnych gałęzi przemysłu, zajmującymi się na co dzień problemami przepływów dwufazowych typu gaz-ciecz, stwarza możliwości przyszłego wdrożenia opracowanego wynalazku.
 
Na pokazie obecni byli między innymi przedstawiciele dużych i średnich przedsiębiorstw: ORLEN Projekt S.A., Grupa Azoty Puławy, National Instruments i Peltron.
Gospodarzami pokazu byli prof. dr hab. Jacek Kucharski, dr inż. Radosław Wajman, dr inż. Robert Banasiak, dr inż. Jacek Nowakowski, mgr inż. Paweł Fiderek i mgr inż. Tomasz Jaworski z Instytutu Informatyki Stosowanej.
Współautorem rozwiązania jest również dr inż. Henryk Fidos, adiunkt w Katedrze Inżynierii Chemicznej na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska
Zapraszamy do odwiedzenia strony http://intelliflowcontrol.iis.p.lodz.pl/

powrót do góry


Redakcja:
Tomasz Jaworski

Ostatnia modyfikacja:
2015-01-16 14:57:49, Wojciech Bieniecki