kontakt    mapa strony  
    polski   english

System Terapeutyczny EMG

Instytut Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej jako lider konsorcjum utworzonego z firmą NETRIX S.A. realizuje projekt badawczy p.t.: „Urządzenie do bezinwazyjnego monitorowania i diagnozowania czynnościowych zaburzeń dolnych dróg moczowych”, w ramach Działania 4.1 „Badania naukowe i prace rozwojowe”, Poddziałania 4.1.4 „Projekty aplikacyjne” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Nr umowy projektu: POIR.04.01.04-00-0074/19-00

Celem projektu jest opracowanie nowego urządzenia do bezinwazyjnego monitorowania i diagnozowania czynnościowych zaburzeń dolnych dróg moczowych.

Urządzenie powinno umożliwić pomiar napięcia mięśniowego (EMG), przeprowadzenie elektrostymulacji i wykonanie terapii typu biofeedback. Jednocześnie urządzenie będzie wzbogacone o nowoczesny, unikatowy w skali światowej, system diagnostyki zaburzeń czynnościowych układu moczowego, oparty na Elektrycznej Tomografii Impedancyjnej (EIT) oraz algorytmach sztucznej inteligencji. Urządzenie ze względu na kompaktowe wymiary będzie stosowane nie tylko w specjalistycznych ośrodkach opieki zdrowotnej, ale również w warunkach domowych. Opracowanie nowego urządzenie o kompaktowych wymiarach  i wygodnego w użytkowaniu jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Opracowane urządzenie pozwoli na dostarczenie kluczowych informacji w procesie diagnozy jak i późniejszej rehabilitacji. 

Całkowita wartość projektu: 4 174 962,50 zł

Kierownik prac B+R: dr hab. inż. Volodymyr Mosorov, prof. uczelniany

Termin realizacji: 01.01.2020 31.12.2022

powrót do góry